Maj 20 1990

Miss Kujaw 1990

Sztandar Młodych Warszawa, 20 maja 1990 roku Blondyna woli innego

Miss Kujaw zmienia barwy. Ta przepychanka już nieco ucichła. Ale oto mamy nową sensację.
Pamiętacie państwo wojnę o to, kto ma prawo, a kto nie do wybierania najładniejszej dziewczyny w naszym pięknym kraju? Stanęło na tym, że konkursy są dwa i nie wiadomo (dokładnie) czy przypadkiem nie będziemy mieli dwóch kandydatek do konkursu Miss Świata. Wróćmy jednak do owej sensacji.

Justyna Maciejewska Miss Kujaw 1990

Justyna Maciejewska Miss Kujaw 1990 Autor zdjęcia Jerzy Michalski

Otóż, jakiś czas temu, startująca w konkursie „Miss Polonia” (organizator „Towarzystwo Przyjaciół” Expressu Wieczornego) piękna bydgoszczanka, blondyna o niebieskich oczach, Justyna Maciejewska, została „Miss Kujaw”. Miejsce w finale miała zapewnione. Pozostawało tylko czekać i szlifować formę, poprawiać makijaż i marzyć o nagrodach. Panna Justyna zrobiła jednak rzecz zupełnie niespodziewaną.

Przed kilkoma dniami napisała do organizatorów „Miss Polonia” pismo, w którym… rezygnuje z uczestnictwa w konkursie! Szaleństwo? Paranoja? Nic podobnego.

Jakież było zdziwienie szefostwa firmy „Missland”, która przygotowuje konkurs „Miss Polski”, kiedy panna Justyna zjawiła się z prośbą, żeby przyjąć ją do tego własnie konkursu.

Regulamin, mimo najszczerszych chęci, nie przewidywał takiej ewentualności, po prostu nikt się czegoś podobnego nie spodziewał.

Zwołano specjalne posiedzenie zarządu firmy. Radzono, dyskutowano. W końcu wysnuto wniosek, że dziewczyna uznana za najładniejszą Kujawiankę, jeśli wyraża taką ochotę, ma prawo do uczestnictwa w konkursie, nawet jeśli tego wyboru dokonała konkurencja.

Tak więc Justyna będzie finalistką, nadal może czekać i szlifować formę, poprawiać makijaż i marzyć o nagrodach. A jest o czym, bowiem kolejnym sponsorem „misslandowskiego” konkursu jest zachodnioniemiecka wytwórnia filmowa Kunst-film GmbH, która dla trzech pierwszych dziewczyn funduje… zdjęcia próbne na najprawdziwszym planie filmowym.

Dlaczego panna Justyna zmieniła „barwy klubowe”? Jak sama stwierdziła, przeczytała kilka tekstów na temat wyborów i doszła do wniosku, że więcej zaufania ma do „Misslandu” i dlatego chce startować w konkursie „Miss Polski”. Cóż, kwestia zaufania. (kuba)