Kwi 17 2000

Miss Warszawy 2000

Życie Warszawy, 17 kwietnia 2000 roku

Stolica ma już swoje królowe piękności. Miss Warszawy 2000 została Anna Siermińska, natomiast tytuł najpiękniejszej stołecznej nastolatki przypadł Magdalenie Oleksiak.

Już od rana w Teatrze Komedia trwały próby do wieczornego spektaklu. 25 finalistek – 14 dorosłych i 11 nastolatek wyłoniono z ponad 100 warszawianek, które zgłosiły się do Misslandu. Tuż przed godz. 13 dziewczyny zaczęły się denerwować.

– Co z próbą generalna? – pytały zdezorientowane. Zdecydowana większość stanowiły szczupłe blondynki w pastelowych strojach. Kilka miało już we włosach wałki. Tymczasem na scenie swoją rolę ćwiczyła Miss Warszawy 1999 Justyna Czuba. Wysoka, atrakcyjna blondynka pewnym krokiem poruszała się po scenie.

– To był niesamowity rok – podsumowała Justyna. – Poznałam ciekawych ludzi, zwiedziłam kawałek świata. Trochę szkoda mi jednak oddawać koronę.

O godz. 18.30 w garderobach finalistek atmosfera była bardzo napięta.

– Muszę poprawić oczy. Są mało wyraziste – martwiła się Edyta Piwek, szesnastoletnia licealistka z Liceum im. Hugo Kołłątaja. Jak się tu znalazła?

– Moja starsza siostra Monika bierze udział w konkursie Miss Warszawy. Rodzice ją namówili. Potem okazało się, że ja też mogłabym wystartować, no i przeszłam eliminacje. Jest fajnie, poznaję sławnych ludzi, np. naszego reżysera Cezarego Domagałę. No wiesz, on grał „W labiryncie”.

Ciemnowłosa Karina Łapińska była kiedyś II wicemiss nastolatek. Teraz ma 20 lat i startuje w dorosłym konkursie. Sylwia Szulczyk, wzrost 180 cm, wymiary 90-60-90 jest studentką I roku prawa, a logikę zaliczyła od razu na czwórkę. Od czasu do czasu bawi się w modelkę, zarabiając przy okazji pieniądze.

Spektakl rozpoczął się kwadrans po godz. 19. Impreza była zamknięta, na widowni siedziały rodziny finalistek, sponsorzy i przyjaciele Misslandu. Najpierw był pokaz dorosłych dziewczyn w sukniach ślubnych, w dżinsach, a w końcu stroje kąpielowe i… pół godziny przerwy.

Potem były już tylko dwie prezentacje i werdykt. Jury pod przewodnictwem projektantki Grażyny Hasse przyznało po trzy tytuły wicemiss. Wśród dorosłych finalistek wyróżniono Karinę Lapińska, Agnieszkę Kargiel i Katarzynę Majewską. Karina została również Miss Foto, a publiczności najbardziej podobała się Agnieszka Kargiel. Wicemiss nastolatek zostały Edyta Piwek, Urszula Maliszewska i Sylwia Sobik. Dorosła Miss Warszawy 2000 dostała m. in. telewizor i wyjazd na Ibizę. Na głowach wszystkich wyróżnionych finalistek błyszczały diademy z Jablonexu.

– Nie wiem, co powiedzieć. Nie płakałam – powiedziała ŻW uszczęśliwiona Anna Siermińska, Miss Warszawy 2000.

Myślałam, że wygra Sylwia – powtarzała Magdalena Oleksiak, najpiękniejsza nastolatka. – Byłam tego pewna.

Po werdykcie dziewczyny szybko uciekły z garderoby.

EDYTA GRABOWSKA-WOŹNIAK